Охорона зору дітей

Охорона зору дітей

d_1

   У сучасному суспільстві очі дітей з самого раннього віку постійно відчувають надмірні навантаження. Ще не навчившись читати, малюки дивляться телевізор, грають в комп’ютерні ігри, напружують очі при розгляданні картинок на екранах стільникових телефонів, смартфонів і планшетів. У період шкільного навчання ці навантаження зростають у декілька разів.

   Регулярні огляди дітей в «кабінетах охорони зору» – необхідні для раннього виявлення патологічних змін, оскільки вони вимагають негайного лікування і в разі несвоєчасної діагностики призводять до незворотних розладів зору. Попередження і активне лікування всіх можливих причин зниження зору у дітей є основою правильного формування та розвитку органу зору і зорових функцій у дітей.

     Найбільш поширені захворювання очей у дітей:
• Міопія (короткозорість)
• Гіперметропія (далекозорість)
• Косоокість
• Амбліопия

   В  оптичних салонах нашої мережі у Дрогобичі (оптика «МЕДІКУС»), а також Стрию, Самборі та  Жидачеві – успішно функціонують «кабінети охорони зору дитини». В них зібрані найбільш сучасні апарати і тренажери. Кваліфіковані офтальмологи –  застосовують дієві технології діагностики та лікування патології зору у дітей. У «кабінетах охорони зору дітей», під керівництвом лікаря проводяться вправи з використанням плюсових і мінусових лінз, для тренування м’язів ока. За допомогою спеціальних приладів, застосовується дозований вплив на апарат акомодації. Результати лікування –  дуже ефективні.d_2

    Дуже поширеним захворюванням  у дітей є амбліопія – це функціональне, тобто оборотне зниження гостроти зору. При дитячій амбліопії основні зміни відбуваються в головному мозку – в області зорової кори. Відбувається це в тому випадку, якщо в головний мозок дитини від очей надходить перекручена зорова інформація, або якщо потік цієї інформації різко обмежений. В результаті, розвиток і вдосконалення нейронів, що відповідають за зір, гальмується і тому навіть при усуненні всіх причин, що призвели до амбліопії у дітей, зір залишається низьким. Амбліопія є ускладненням таких захворювань, як гіперметропія, косоокість, астигматизм.  До недавна амбліопія лікувалася важко.   Сьогодні офтальмологи наших «кабінетів охорони зору дитини», можуть похвалитися чудовими результатами лікування амбліопії.

     В салонах оптик у Дрогобичі (оптика «МЕДІКУС»), Стрию та Самборі працюють  унікальні  комплекси –  “Амбліокор“.

     В основі дії приладу лежить метод відеокомпютерного аутотренінгу.

     Лікування на Амбліокор відбувається таким чином:d_3

   Пацієнт дивиться фільм, або мультфільм на екрані, а в цей час за допомогою спеціальних датчиків знімається інформація про роботу очей, одночасно фіксуючи енцефалограму мозку. При цьому зображення на екрані зберігається тільки під час “правильного” зору і зникає, як тільки воно перестає бути чітким. Таким чином, прилад як би примушує мозок підсвідомо скорочувати періоди неконтрастного зору. Подібний підхід оптимізує роботу нейронів зорової кори головного мозку, а зір при цьому істотно поліпшується.

    Різноманітні проблеми із зором – короткозорість, далекозорість, астигматизм, косоокість, та амбліопія – у  переважної більшості людей виникають ще в дитячому віці. Тому батькам необхідно дбати про збереження та зміцнення зору своєї дитини.  Не забувайте щорічно перевіряти зір дитини у лікаря-офтальмолога, який зможе виявити мінімальні відхилення, дасть додаткові рекомендації, а при необхідності направить на заняття і профілактичне лікування в  кабінет охорони зору .

Back to Top