Аксесуари

Які окуляри ви б не вибрали – корекційні чи сонцезахисні, комп’ютерні чи для водіїв – як би якісно вони не були виготовлені, за своєю суттю – це тендітні, крихкі предмети. Окуляри щодня піддаються різним навантаженням, особливо моделі для корекції зору. У процесі експлуатації на них впливають зовнішні фактори, погіршуючи їх вигляд. Пил повільно, але впевнено все глибше проникає в лінзи, в замки оправи. Чим більше часу проходить, тим окуляри сильніше зношуються, а процес очищення стає все важчим. Найгірше те, що настає такий момент, що більше такі окуляри не здатні максимально виконувати своє призначення, стають просто непридатними.

Щоб так не сталося, за ними потрібно спеціально доглядати і дотримуватися правил зберігання та експлуатації. Тут ніяк не обійтися без аксесуарів: футлярів, серветок, спреїв, шнурків і ланцюжків.

Що працівники наших оптичних салонів пропонують придбати нашим клієнтам, які купують окуляри?

Найперше, це футляри. Вони запобігають деформації, перешкоджають подряпинам на поверхні лінз. Це  найбільш поширений і найнеобхідніший аксесуар. Наші салони пропонують широкий вибір футлярів для оптичних і сонцезахисних окулярів. Футляр вбереже окуляри від пилу й забруднень, а м’яка оббивка всередині захистить лінзи окулярів від подряпин та інших механічних пошкоджень. При цьому елегантний футляр не тільки захищає і зберігає окуляри, але і як оригінальний аксесуар здатний підкреслити стиль власника, його індивідуальність.

У нас  можна придбати футляри найрізноманітніших форм, що підійдуть і жінкам, і чоловікам. Виготовляють футляри з різних матеріалів. Від дорогих (наприклад, виріб з тисненої шкіри; може бути хорошим і корисним подарунком) до бюджетних – пластикових, тканинних та з шкірозамінника. Футляри виготовляють різного кольору на будь-який смак.

Ще одним необхідним аксесуаром при користуванні окулярами є серветка для догляду за лінзами.

Для дбайливого догляду за лінзами усіх, без винятку, окулярів, необхідно використовувати спеціальну серветку для оптичних виробів. Основне призначення серветки – очищення лінз і поверхні окулярів від забруднень. Для того, щоб акуратно видалити забруднення з поверхні лінз,  не пошкодивши їх,  рекомендовано використовувати серветки із спеціального м’якого матеріалу – мікрофібри.

Мікрофібра – це пряжа нового покоління, оксамитова, дуже міцна, повітропроникна. Виготовляють або з 100% чистого поліестеру, або з додаванням бавовни. Ці волокна в десять разів тонші від волокон натурального шовку, у тридцять – від бавовни, у сорок – від натуральної вовни і в сто разів – від людської волосини. Пов’язані разом тонкі мікрофіброві волокна створюють поверхню, покриту мільйонами проміжків між ниточками, в яких збираються  бруд і пил.

Тонкі волокна мікрофібри здатні проникнути навіть в дуже маленькі мікротріщинки на поверхні лінзи чи оправи, видаляючи тверді частинки або будь-яку рідину.  З таким завданням мікрофіброве волокно впорається набагато швидше, ніж будь-яка інша тканина.  Пил і забруднення буквально всмоктуються всередину серветки, яка надійно утримує їх. Кількість забруднень і вологи, яку може поглинати серветка з мікрофібри, може перевищувати в сім разів її власну вагу.  Завдяки цим властивостям з гладкої поверхні лінз, навіть без застосування додаткових рідких очищувальних засобів, успішно видаляються пил, жир, сліди косметики та інші забруднення.

Використовувати мікрофіброву серветку вкрай необхідно для правильного догляду за лінзами, які мають багатофункціональні покриття. На лінзах з покриттями будь-які забруднення видно набагато більше, вони вимагають очищення мінімум два рази на день.

Ні в якому разі не можна  використовувати для очищення окулярних лінз країв одягу, носову хустинку, рушник тощо. Такі підручні тканини дуже нищать лінзи. Своєчасно періть серветку або купуйте нову. Серветка, що ввібрала в себе бруд і пил, може перетворитися в наждак і пошкоджувати поверхню лінз, залишаючи подряпини на покриттях.

Разом з серветками для глибокого очищення лінз часто використовують спеціальні рідини у вигляді спрею. Їх застосовують  при досить сильних забрудненнях. Засоби для окулярів і оптики у вигляді спрею  ідеально очищують як оправу, так і скельця окулярів. Вони легко видаляють пил, бруд, жирні плями, не залишаючи слідів. Є спреї, що мають водовідштовхуючі властивості, а є такі, що запобігають запотіванню, це  особливо актуально в зимову пору. Спреї надають оправі і лінзам блиск. Всі вони мають приємний запах.

Часто буває так, що окуляри використовують тільки для читання, а для розгляду предметів на відстані вони не потрібні. Якщо ж професійна діяльність вимагає постійної динаміки, наприклад, читання лекції у великій аудиторії, робота в офісі, праця за станком чи ремонтні роботи, то  окуляри часто знімають, механічно кладуть де заманеться, а потім їх потрібно шукати. Щоб запобігти таким казусам, потрібно придбати такий корисний аксесуар, як окулярний ланцюжок або шнурочок. Виготовляють їх найрізноманітніших видів. Вони не тільки корисні, але й дуже красиві.

Для того, щоб окуляри служили вам тривалий час, необхідно дотримуватись певних правил експлуатації та умов ефективного і безпечного їх використання:

 • знімайте і одягайте окуляри двома руками;
 • не кладіть окуляри лінзами на тверді поверхні;
 • зберігайте окуляри лише у жорсткому футлярі; не можна використовувати окуляри, як обруч;
 • не залишайте окуляри на панелі в автомобілі у сонячний день, а також поряд з нагрівальними приладами, під лампами, на підвіконні;
 • оберігайте свої окуляри від різкого перепаду температур;
 • не відвідуйте в окулярах приміщення, де температура буває більше +60۫۫ C, таких як баня, сауна і т.п.; висока температура руйнує антирефлексне покриття, внаслідок чого появляються тріщини і сітки на поверхні лінз;
 • промивайте лінзи теплою проточною водою до +40۫۫ C із застосуванням рН – нейтральних розчинів звичайного мила без абразивів, гліцерину та крему;
 • завжди використовуйте тільки мікрофіброву серветку для протирання окулярів; паперові, замшеві, тканинні та інші серветки використовувати не можна, тому що вони можуть подряпати лінзи;
 • не прикладайте до окулярів надмірних механічних зусиль;
 • для очищення лінз рекомендують використовувати спеціальні спреї, придбані тільки в магазинах оптики;
 • оберігайте окуляри від дії агресивних середовищ (морської води, розчинників і т.п.).

Контактні лінзи за популярністю нічим не поступаються окулярам. Для їх комфортної експлуатації теж передбачено багато потрібних аксесуарів. На перший погляд вони виглядають, як дрібнички. Але ці «дрібнички» є дуже важливими у процесі догляду і правильного зберігання контактних лінз. Щоб лінзи служили  довго, не псувалися, добре корегували зір і зберігали здоров’я ока, потрібно піклуватися про них. Від того, наскільки уважно ви підійдете до вибору аксесуарів, як будете стежити за своїми оптичними «помічниками», безпосередньо залежить здоров’я очей і організму в цілому.

Ось аксесуари для контактних лінз, які можна придбати у наших оптичних салонах.

 • Контейнер (футляр). Це дві невеликі ємності для зберігання лінз, з’єднаних перемичкою. Це найпоширеніший і найнеобхідніший аксесуар для промивання, зволоження лінз, зберігання їх в нічний час або в період тимчасового використання коригувальних окулярів. Його використовують всі пацієнти, іноді навіть при носінні одноденок.  Зазвичай футляр виготовляють з якісного пластику. У кожну ємність перед зануренням лінзи попередньо заливають спеціальний розчин. Кришечки, що герметично закручуються, забезпечують цілісність і нормальний стан лінз протягом усього часу, коли ви знаходитесь без них.  На контейнері є спеціальні позначки для лінзи  «правого» і «лівого» ока, щоб не сплутати їх, бо найчастіше вони з різними діоптріями.
 • Пінцет. Це  невеликі щипчики, виготовлені з м’якого пластику, переважно з силіконовими наконечниками. Його призначення – витягувати з контейнера лінзи, мінімізуючи їх пошкодження, а також знизити вірогідність забруднення лінз при контакті з руками.
 • Дорожній набір. На вигляд це невелика коробочка розміром приблизно 7х10 см. В комплекті дзеркальце, контейнер, пінцет, флакон для універсального розчину об’ємом 10 мл. Контейнер з вмістом досить компактний і легко поміститься в найменшу жіночу сумочку. Набір корисний всім, хто користується засобами контактної корекції зору. Де б ви не знаходилися, в якій би ситуації не опинилися, дорожній набір допоможе привести ваші лінзи в ідеальний стан. Завдяки яскравій кольоровій гамі і різноманітним формам кожен зможе знайти для себе варіант такого набору.

Дуже часто при придбанні аксесуарів для контактних лінз відвідувачі оптичних салонів цікавляться, як часто потрібно міняти аксесуари для контактних лінз. Всі, хто користуються засобами контактної корекції зору, повинні  знати і дотримуватися головного правила: кожен вид контактних лінз має свій термін експлуатації. Носити лінзи потрібно, дотримуючись визначеного для них часу і до тих пір, поки це дозволено виробником. Коли ж зазначений термін носіння закінчується, їх слід негайно замінити на нові. У аксесуарів також є свої терміни придатності. Чим чіткіше ви їх дотримуєтеся, тим здоровіші будуть ваші очі, а носіння лінз буде приємним.

А все-таки коли ж потрібно міняти аксесуари?

 • Для використання контейнерів існує золоте правило: нова пара лінз – новий контейнер! Чим частіше змінюється контейнер, тим менше всередині нього накопичується білкових відкладень, бактерій і пилу.  А це означає, що ваші оптичні «помічники» будуть завжди чистими, а очі здоровими.
 • Для пінцетів окулісти рекомендують встановлювати такі ж терміни експлуатації, як і для контейнерів. Берете нову пару лінз – візьміть новий пінцет. Якщо ви помітили, що пінцет (особливо його наконечники) пошкоджений, слід негайно його замінити, щоб не пошкодити лінзи.
 • Дорожні набори більш довговічні. Ними можна користуватися до тих пір, поки вони знаходяться в придатному стані.

Ті, хто постійно використовує контактні лінзи, знають, наскільки важливу роль відіграють спеціальні аксесуари. Пінцети, контейнери і особливі дорожні набори були придумані для того, щоб лінзи довше залишалися чистими і безпечними. Але часто буває, що недосвідчені початківці не можуть правильно вибрати відповідні аксесуари.  На що слід звертати увагу? Як правильно їх вибирати?

 • При виборі пінцета необхідно звертати увагу на такі параметри: матеріал, з якого виготовлено виріб (м’який силіконовий варіант відмінно підходить для тонких лінз, також є універсальні моделі зі змінними силіконовими наконечниками), довжина (тут вибір індивідуальний, головне – зручність  користування), колір (виробники випускають сьогодні різні пінцети для лінз, яскраві відтінки роблять їх більш помітним на туалетному столику або в сумці).
 • Контейнер, що щільно закривається, допомагає створити безпечне середовище для очищення і зберігання лінз, а також допомагає  швидко визначити праву і ліву лінзу. Всі вони є універсальними, тому немає особливої ​​різниці, якого виробника ви виберете. Але слід звернути увагу на матеріал виробу, який повинен бути якісним і безпечним для здоров’я.
 • Дорожній набір – відмінний варіант для тих, хто часто перебуває в русі. Вибирають їх за тим же принципом, що і контейнери. При виборі цього виробу слід звертати увагу на матеріал, з якого він виготовлений, а також на якість окремих аксесуарів.