Сонцезахисні окуляри

Протягом цілого року в наших салонах є широкий вибір якісних сонцезахисних окулярів. Моделі їх постійно поновлюємо. Перед черговим весняно-літнім сезоном створюємо нові виставки, тематично оформляємо вітрини, проводимо різноманітні акції.

Велика кількість оправ, широка гама кольорів, різноманітність форм – все це викликає розгубленість в більшість наших відвідувачів. Майже у всіх виникає питання, як правильно вибрати сонцезахисні окуляри.

Багато людей впевнені, що сонцезахисні окуляри – тільки стильний предмет іміджу. Однак вони потрібні для того, щоб захищати наші очі від ультрафіолету та інших видів випромінювань. Це головне! Саме тому так важливо знати, як правильно вибрати сонцезахисні окуляри з користю для власного здоров’я.

Око – дуже чутливий орган до дії ультрафіолетових променів. Слід завжди пам’ятати, що для ока людини ультрафіолетове випромінювання – тільки шкідливий фактор.

При знаходженні сонця в зеніті прямі сонячні промені практично не потрапляють на рогівку. Але через багаторазове відбиття від поверхні землі, будівель, води, снігу значна частина ультрафіолетового випромінювання (10-30%) все ж досягає очей. Ультрафіолетове випромінювання залежно від довжини хвилі променів є трьох діапазонів: УФ-А, УФ-В і УФ-С. Довжина хвилі променів вимірюється в нанометрах (нм). Встановлено, що чим коротша довжина хвилі, тим небезпечніше ультрафіолетове випромінювання. Найкоротший хвильовий діапазон ультрафіолетового випромінювання – УФ-С. На щастя, промені УФ-С діапазону не досягають поверхні Землі, бо повністю поглинаються озоновим шаром атмосфери. Інтенсивність ультрафіолетового випромінювання УФ-В діапазону (280-315 нм) порівняно невелика, тому що промені цього діапазону частково затримуються атмосферою. Проте вони мають сильну шкідливу дію. У малих дозах ультрафіолетове випромінювання УФ-В діапазону викликає потемніння шкіри, зване засмагою. А у великих – сонячний опік, що призводить до збільшення ризику раку шкіри. Занадто інтенсивний вплив цих ультрафіолетових променів на очі викликає сонячний опік рогівки і кон’юнктиви, що супроводжується сильним болем і запаленням. Може наступити тимчасова втрата зору. Такий ризик зростає в високогір’ї, а також на снігу. Всім відомий термін «снігова сліпота». Відзначимо, що вплив ультрафіолетового випромінювання УФ-В діапазону обмежується передньою поверхнею ока, всередину ока ці промені практично не проникають. Ультрафіолетове випромінювання діапазону УФ-А (315-390 нм), що знаходиться поруч з видимим спектром, саме по собі менш небезпечне, ніж випромінювання УФ-В діапазону. Однак ці ультрафіолетові промені проникають глибоко всередину ока і шкідливо впливають на кришталик і сітківку. Вплив ультрафіолетового випромінювання УФ-А діапазону на очі протягом тривалого часу призводить до збільшення ризику ряду небезпечних захворювань очей, включаючи катаракту, яку вважають основною причиною сліпоти в старечому віці. Ось чому так важливо захищати очі від ультрафіолетового випромінювання.

Сонцезахисні окуляри рекомендують носити для зменшення сумарної дози ультрафіолетового випромінювання практично всім, хто тривалий час проводить на відкритому повітрі. Це пов’язано з тим, що будь-який вплив ультрафіолетових променів на очі небезпечний, оскільки отримані протягом усього життя дози ультрафіолетового опромінення накопичуються і збільшують ризик захворювань ока.

Сонцезахисні окуляри авторитетних виробників мають відповідне маркування. Воно розміщується на дужці окулярів або на етикетці, що приклеєна на склі, і містить такі написи:
UV *** – символи UV (UltraViolet) – ультрафіолет.
Цифра після символів повідомляє, яка максимальна довжина ультрафіолетових хвиль (в нанометрах) фільтрується лінзами.
Найвищий ступінь захисту сонцезахисних окулярів (маркування UV400) не пропускає до ваших очей 100% ультрафіолетового випромінювання. UV380 захищає трохи гірше, оскільки відфільтровує лише 95% УФ-променів.
P (Polarized) – така позначка означає, що окуляри мають поляризаційні властивості, тобто здатність захищати очі від горизонтальних сонячних променів (відблисків). Це дуже важливий показник, на який необхідно звертати увагу при купівлі якісних окулярів від сонця.

Важливим моментом у виборі сонцезахисних окулярів є матеріал, з якого виготовлена оправа і лінзи.
До вибору лінз слід підходити з особливою відповідальністю. Найкраще віддати перевагу склу або полімеру. Але важливо розуміти, що скло лише наполовину затримує потрапляння ультрафіолету в око, тоді як полімер повністю захищає сітківку очей від променів А і В. Якщо для вас важливо захистити очі ще і від інфрачервоного випромінювання, тоді варто вибрати сонцезахисні окуляри з поляризаційним покриттям. Поляризація – це спеціальне покриття, нанесене на лінзи, що блокує відблиски від різноманітних поверхонь (дороги, води тощо)
Матеріал, з яких повинна бути виготовлена оправа, може бути абсолютно будь-яким. Легкі окуляри, виконані з пластику, прослужать вам тривалий час, а металеві моделі дозволять виглядати стильно.
Потрібно звертати увагу на колір і рівень затемнення лінз в сонцезахисних окулярах. Про колір лінз сонцезахисних окулярів, ми детально розповідаємо в розділі «Окуляри для водіїв».

Далеко не кожні окуляри мають інтенсивне затемнення. Однак важливо знати, що рівень затемнення не є бар’єром для проникнення ультрафіолетового випромінювання. Навіть, навпаки, сильно затемнені лінзи без встановленого фільтра захисту, завдають більшої шкоди, ніж напівпрозорі фотохромні лінзи. Це відбувається за рахунок того, що зіниця ока під темними лінзами розширюється, а значить око буквально вбирає в себе шкідливі промені сонця, якщо лінза немає UV-захисту. Таке трапляється з дешевими сонцезахисними окулярами сумнівного виробництва, придбаних не в салонах оптики, а на базарних лотках.
Варто пам’ятати,що якісні сонцезахисні окуляри не можуть коштувати дешево.

Для людей, які носять окуляри з діоптріями постійно як сонцезахисний засіб, добре підійдуть фотохромні лінзи. Фотохромне покриття дозволяє звичайним лінзам стати так званими «хамелеонами». Колір лінз і здатність пропускання світла змінюється залежно від освітлення. Це дає можливість користуватися ними навіть в нічний час. Працюють такі лінзи так: при попаданні на них світла скло починає темніти, а коли світла мало – воно стає прозорим.

Але як би ми не наголошували на важливості «медичної сторони» сонцезахисних окулярів, краса і мода залишаються дуже важливим чинником. Отже, як підібрати окуляри, щоб вони були стильним аксесуаром?
При покупці сонячних окулярів важливу роль відіграє правильний підбір оправи за формою обличчя. Стилісти радять таке:
– для круглого обличчя найкраще вибирати моделі яскравого кольору з прямокутними або квадратними лінзами з заокругленими краями;
– для квадратного обличчя варто віддати перевагу непрямій, трохи заокругленій по верхній лінії оправі; масивні, об’ємні оправи в цьому випадку підійдуть якнайкраще, але не перестарайтеся, інакше окуляри підкреслять те, що бажано приховати;
– для трикутного обличчя відмінно підійдуть оправи “котячі очі”, а також варіанти оправ з овальними і трохи звуженими донизу лінзами;
– для овального обличчя підходять практично будь-які види оправ, але особливо красиво виглядають овальні й квадратні моделі.

Тепер ви знаєте, як вибирати сонцезахисні окуляри правильно. Однак перш, ніж придбати вподобану за всіма параметрами модель, попросіть у салоні оптики здійснити перевірку лінз на рівень захисту від ультрафіолетового випромінювання і світлопроникність на спеціальній апаратурі. У нас є такі пристрої.
Ніколи не вибирайте окуляри, наслідуючи тільки моду, не економте на якості лінз, адже такий аксесуар повинен перш за все захищати ваші очі і прослужити вашому здоров’ю довгі роки.


Bitcoin transaction accelerator