Окуляри для водіння автомобіля

Труднощі водіння в нічний  час доби знайомі кожному водієві. Вночі знижується контрастність предметів, контури їх розмиваються, темні об’єкти зливаються з фоном. У нічний час найнебезпечнішим чинником є осліплення фарами зустрічних автомобілів.

Не менш небезпечно керувати автомобілем і в яскраво сонячну погоду. Прямі сонячні промені, відблиски сонця від дорожнього покриття і навколишніх предметів, від вітрового скла зустрічного автомобіля – це теж ті фактори, що сприяють аварійним ситуаціям.

Як зменшити ризики при керуванні автомобілем за складних погодних умов? Як покращити контраст бачення в туманну і снігову погоду, в сутінках і мряку? Як запобігти втомі очей при тривалому водінні вдень і вночі?  Порада всіх фахівців однозначна: кожен водій, незалежно від гостроти свого зору, просто зобов’язаний користуватися спеціальними окулярами «для водіння автомобілем».

В оптичних салонах нашої мережі водіям запропонують високоефективні лінзи із спеціальними покриттями як для денного, так і нічного водіння.

Провідні виробники окулярних лінз розробили спеціальні матеріали, покриття на лінзи для водіїв, що забезпечують високу якість зору і безпечне, комфортне водіння. При підборі лінз для водія необхідно враховувати час доби і погодні умови, при яких плануєте використання окулярів. Освітленість впливає на гостроту зору і контрастність зображення, тому для різних умов водіння слід вибирати різні лінзи.

Для захисту від сліпучих сонячних променів найчастіше рекомендують звичайні сонцезахисні окуляри, які можна виготовити з діоптріями, тим самим забезпечивши повну корекцію зору.  Вибір відтінку і глибини тонування сонцезахисних лінз може бути індивідуальним для кожної людини. Слід пам’ятати, що згідно з діючими європейськими стандартами лінзи не придатні для водіння, якщо їх світлопропускання менше 80% або вони спотворюють кольори світлофора. Тому водіям для денного водіння рекомендовані лінзи сірого і світло-коричневих тонів.

У денний час водії стикаються з таким несприятливим фактором, як осліплення відбитим світлом – від приладової панелі, поверхні дороги,  мерехтіння сонця крізь зелені насадження вздовж дороги, навіть відблиски від  капота свого  автомобіля.  Ідеальне рішення для захисту очей від відбитого світла – поляризаційні лінзи, які вибірково блокують плоскополяризоване світло, відбите від горизонтальних поверхонь.  Поляризаційні лінзи забезпечують поліпшену контрастну чутливість і дозволяють швидше помітити потенційно небезпечну ситуацію на дорозі.

Поляризація – сьогодні це необхідність для будь-якого типу лінз, що рекомендують для окулярів водія. У наших салонах вам запропонують такі лінзи багатьох світових брендів.

Відомі всім фотохромні лінзи (хамелеони)  сьогодні дуже популярні.  Але більшість подібних лінз неефективні для водіння, оскільки ультрафіолетове випромінювання, що активізує процес затемнення, блокується вітровим склом автомобіля. Якщо сказати простіше, то такі лінзи просто не будуть повністю виконувати свою «особливу» функцію – затемнюватися під дією світла. Тому водіям вони не підходять. Виняток становлять лиш лінзи Transitions XTRActive – це найсучасніші фотохромні лінзи, які при сонячному світлі швидко затемняються до рівня традиційних сонцезахисних лінз.  Ці лінзи були розроблені з використанням нових фотохромних пігментів, тому вони активуються не тільки ультрафіолетовим, але і видимим випромінюванням, що дозволяє їм затемнюватися навіть в салоні автомобіля,  на відміну від звичайних фотохромних лінз.

Окуляри для нічного водіння мають деякі відмінності. Їх функції трохи відрізняються від окулярів для повсякденної їзди. Головне завдання таких окулярів – зменшити вплив на очі світла від фар зустрічних автомобілів.

У темряві зіниця чутлива навіть до слабкого освітлення, а раптовий  потужній промінь від дальнього світла транспорту, що рухається навпроти, може на короткий час засліпити, і цих секунд може бути достатньо, щоб втратити контроль над керуванням автомобілем. Лінзи окулярів для нічного водіння  запобігають цьому. Вони вирішують і ще одну проблему – чіткості бачення.

Вночі на темних дорогах і трасах предмети в таких окулярах мають більш чіткі контури, тому їх легше розрізняти.  У таких окулярах дорогу видно контрастніше. Водію візуально здається, що в окулярах для водіння світліше, ніж без них. Здається, що дорогу і навколишні предмети хтось додатково освітлює.

Окуляри зі спеціальними лінзами для нічного водіння прийнято називати «окуляри-антифари»

«Окуляри-антифари» – це  успішна в комерційному плані назва окулярів з «антивідблисковими лінзами».  Термін «антифари» просто пояснює суть дії таких лінз: будучи покритими спеціальним напиленням, вони відбивають світлові потоки, що формують відблиски.

Окуляри для нічного водіння зазвичай мають жовті (найчастіше) або рожеві (рідше) лінзи. Це дозволяє в цілому підвищити контрастність видимих ​​кольорів у нічний час і разом з усуненням відблисків зробити обриси предметів більш чіткими.

Жовті лінзи поглинають світло фіолетово-синього спектра, який є основним для будь-яких видів фар: галогенових, ксенонових і звичайних ламп розжарювання. Тому такі окуляри найкращі, що підтверджується  багатьма різноманітними тестами виробників оптичних лінз.

Вибір окулярів для нічного водіння – справа дуже відповідальна. Не слід купувати дешеві варіанти таких окулярів на базарах, автозаправочних станціях, непрофільних магазинах.

Оптичні салони нашої мережі пропонують для водіїв окуляри з лінзами найвищої якості. У таких окулярах водію буде безпечно на дорозі. Ось їх перелік.

  • Hoya EnRoute – японські лінзи преміум класу. Вони дають упевненість водію. Чудові лінзи для безпечного водіння в умовах поганої видимості. Такі лінзи – гарантія контрастного зору в далечінь.
  • Zeiss Drivesafe – елітні німецькі лінзи, виготовлені за передовими інноваційними технологіями. Придатні для безпечного водіння за будь-якої погоди.
  • Rodenstock Perfalit Roud  – високоякісні німецькі лінзи, які поглинають надмірну кількість штучного світла. Вони мінімізують дратівливі відбиття світла фар зустрічних автомобілів, а також автомобілів позаду.
  • Izo ARBB  –  польські лінзи за доступною ціною. Великий вибір для вибагливих покупців.  Пропонуються  лінзи з скла і пластику, для водіння вдень і вночі.