Окуляри для роботи за комп’ютером

Сьогодні життєвий уклад багатьох людей так чи інакше пов’язаний з активним використанням комп’ютера.  Незалежно від того, чим саме є комп’ютер – засобом комунікації зі світом, чи робочим інструментом, або джерелом інформації при підготовці до занять – існує високий ризик розвитку так званого «комп’ютерного зорового синдрому».

Під комп’ютерним зоровим синдромом розуміють комплекс патологічних симптомів, що виникають при регулярній, тривалій роботі за комп’ютером. Найбільш частими скаргами є головний біль, тимчасове зниження гостроти зору, подвоєння в очах, зниження працездатності, відчуття «піску», свербіж в очах, сльозотеча, або навпаки, сухість очей, біль в плечах і шиї.

Описані симптоми знижують якість життя, а також підвищують ризик розвитку патологічних змін ока, що призводять до розвитку таких захворювань, як прогресуюча короткозорість, зміна прозорості кришталика (катаракта), різні дистрофічні зміни сітківки.

Однією з основних причин, що призводять до виникнення комп’ютерного зорового синдрому, є перенапруження очей, що виникає при тривалій роботі на близькій відстані. Слід також згадати шкідливі для ока промені синьо-фіолетового спектру, що випромінюються монітором комп’ютера (варто зауважити, що промені ультрафіолетового спектра генерують всі без винятку монітори, незалежно від того, яка технологія застосовувалася при їх виготовленні). Зображення на дисплеї за своїми характеристиками разюче відрізняється від тексту на папері, оскільки воно складається з безлічі яскравих мерехтливих крапок. Це сприяє виникненню високої зорової навантаженості і викликає швидке стомлення очей при роботі за комп’ютером.

Комп’ютерні окуляри – ефективний засіб для профілактики порушень зору при інтенсивній роботі за комп’ютером. Такі окуляри спеціально створені для того, щоб запобігти появі комп’ютерного зорового синдрому. Використовувати їх можуть практично всі без обмеження. Звичайні окуляри для корекції зору не здатні захистити очі від негативного впливу випромінювання комп’ютерних моніторів, якщо їх скельця не мають спеціального покриття. Крім того, окуляри для корекції короткозорості (і тим більше далекозорості) можуть викликати дискомфорт при роботі з комп’ютером, оскільки можуть виявитися надмірно сильними або слабкими і будуть спотворювати шрифт на екрані.

На лінзах комп’ютерних окулярів наноситься багатошаровий  фільтр, який вибірково поглинає промені синьо-фіолетового спектра, що в надмірній кількості випромінюють монітори комп’ютерів, і безперешкодно пропускає інші світлові променіТакі лінзи називають блу-блокери (blue-blockers дослівно – блокатор блакитного). В таких лінзах за рахунок поглинання синьої складової спектра, підвищується  комфортність зору при роботі за комп’ютером.

Тепер ви знаєте, що блакитний колір, потрапляючи на сітківку ока, пригнічує інші кольори. Через це погіршується гострота зору. Око швидко втомлюється. А завдяки комп’ютерним окулярам з особливими лінзами знижуються зорові навантаження на очі. Лінзи з фільтрами блу-блокерами є найбільш комфортними для користувачів комп’ютером. Порівняно з іншими сучасними покриттями на лінзах вони мають гарне світлопропускання і при цьому відсікають близько 20-30% синьої частини спектра. Такі покриття мають фіолетовий або синьо-блакитний залишковий рефлекс, що говорить про відсікання саме шкідливої ​​складової спектра. При цьому лінза набуває легкого коричневого відтінку.

Для пацієнтів з хорошим зором, які не носять окулярів, існують комп’ютерні окуляри з неоптичними (без діоптрій) лінзами, але з відповідними покриттями. У випадку порушення рефракціі слід звернутися до окуліста, який допоможе підібрати окуляри для роботи за комп’ютером з урахуванням індивідуальної гостроти зору.

Не потрібно чекати ускладнень при появі комп’ютерного зорового синдрому. Заздалегідь зверніться до спеціалістів оптичних салонів нашої мережі за консультацією щодо придбання окулярів для роботи за комп’ютером. І ви уникнете багатьох неприємностей.