Підбір контактних лінз

Контактні лінзи, без сумніву, є найкращим засобом для корекції зору. При виборі контактних лінз обов’язково слід враховувати ряд певних параметрів. Визначити ці параметри можна тільки на відповідних апаратах, які мають у своєму розпорядженні офтальмологи наших салонів. 

Контактні лінзи  повинен підбирати лікар-офтальмолог. Для придбання контактних лінз недостатньо рецепта, який виписується після перевірки Вашого зору. Здебільшого це рецепт на виготовлення окулярів.  Для правильного підбору контактних лінз потрібно трохи більше даних про структуру Ваших очей. Якщо Ви вирішили носити  контактні лінзи, то потрібно прийти в оптичний салон на консультацію до окуліста, який підбере потрібні Вам контактні лінзи. Для цього лікар проведе огляд ваших очей, що включає кілька додаткових вимірів на спеціальних апаратах.

Процедура підбору контактних лінз включає вимір кривизни рогівки ока (кератометрії) за допомогою спеціального електронного приладу авторефкератометра. Отримані таким чином дані будуть для лікаря початком для визначення основних геометричних параметрів контактних лінз (базової кривизни і розміру), які ідеально підходять для Вас.  Якщо ці параметри не враховувати при підборі контактних лінз, то вибрані лінзи можуть мати або занадто «плоску», або занадто «круту» посадку на оці.  У цьому випадку ви будете відчувати дискомфорт при носінні контактних лінз і вони можуть навіть нашкодити Вашим очам (пошкодити рогівку).

При підборі контактних лінз лікар оцінює стан слізної плівки ока, тобто перевіряє, чи достатньо зволожена рогівка ока. Якщо Ваші очі занадто сухі, то, можливо, носіння контактних лінз не є для Вас оптимальним способом корекції зору і Вам краще носити окуляри. Якщо у Вас є певні проблеми з сухістю ока, але вони не дуже Вас турбують, то лікар порадить ті контактні лінзи, які краще вирішують ці проблеми. У цих випадках можна спробувати, наприклад, лінзи зі зволожувальним агентом. Додатково можна використовувати зволожувальні або змащувальні краплі. Такі краплі застосовують для усунення симптомів сухості очей при носінні контактних лінз.

Крім оцінки стану слізної плівки, лікар повинен також провести ретельний огляд Ваших очей за допомогою щілинної лампи (так звану біомікроскопію ока). Це робиться, щоб перевірити, чи не пошкоджені Ваші очі, що немає будь-яких інших проблем, які можуть перешкоджати комфортному носінню контактних лінз. Далі лікар може запропонувати приміряти так звані пробні лінзи з відповідними для Вас параметрами, щоб за допомогою щілинної лампи оцінити посадку лінз на оці, їх рухливість. Цей етап входить у стандартну процедуру підбору лінз і при наступних візитах до лікаря. Бувають випадки, коли лінзи відразу після підбору «сидять» добре, а через кілька годин їх посадка сильно змінюється.

Лікарі наших салонів доступно розповідають пацієнтам, як довго слід носити лінзи залежно від їх виду і як за ними доглядати.

Після того, як лікар переконався, що у лінз хороша посадка, що вони забезпечують хорошу якість зору і пацієнту в них комфортно, Вам будуть виписані контактні лінзи. У рецепті на лінзи вказується оптична сила обох лінз, базова кривизна і діаметр.

Після першого візиту до лікаря, слід відвідати його ще кілька разів (зазвичай 3-4 рази), щоб він зміг остаточно переконатися в правильності підбору і відсутності шкідливого впливу лінз на Ваші очі. Надалі, якщо Ви будете продовжувати носити контактні лінзи, необхідно проходити огляд у лікаря-офтальмолога не рідше 1 разу на рік. Щорічні огляди у лікаря дуже важливі для збереження здоров’я Ваших очей і дозволяють уникнути виникнення будь-яких ускладнень, пов’язаних з носінням контактних лінз. Найбезпечніший варіант придбання контактних лінз – це вибрати лінзи відомої торгової марки в спеціалізованих оптичних закладах.

З усіма видами контактних лінз, які запропонують Вам наші оптичні салони, можна ознайомитися у розділі «Контактні лінзи та розчини».