Підбір оправ та лінз

Вибір оправи і лінз до неї – зазвичай дуже складне завдання, яке інколи ставить деяких людей у «глухий кут» або приводить до, як багатьом здається, повної безвиході. І це не дивно! Адже щоб вибрати оправу, яка підходить саме вам, потрібно враховувати багато чинників. Важливим фактором при виборі оправи є її розмір і форма. Оправа не повинна стискати голову, але і не спадати при рухах голови. З погляду класичних правил підбору, оправа не повинна сильно виходити за овал обличчя. Верхня частина оправи повинна або підкреслювати брови, або закривати їх на третину. При виборі оправи обов’язково потрібно враховувати форму обличчя, колір волосся і шкіри, вашу професійну зайнятість. Прийнято вважати, що підбір окулярів за формою властивий тільки жінкам. Але не варто недооцінювати вплив форми окулярів на зовнішність чоловіка. Правильно підібрані окуляри надають чоловікові особливий шарм та  інтелігентність, допомагають приховати недоліки і підкреслити мужні риси обличчя. Колір оправи – теж важливий чинник при її виборі. Щоб оправа ідеально підходила саме для вас за кольором, потрібно враховувати колір очей, волосся, шкіри. Серед «окулярних модників» є такі, що підбирають оправи до кольору свого одягу і навіть до пори року.

Тож, підбираючи оправу, потрібно пам’ятати три правила:

  • форма оправи повинна контрастувати з формою обличчя;
  • розмір оправи повинен бути пропорційний будові власника окулярів;
  • оправа повинна приховувати недоліки, а не підкреслювати їх.

Наші оптики-консультанти мають хорошу підготовку і смаки. Вони можуть надати неоціненну допомогу у виборі окулярної оправи, яка вам найбільше підходить.

Не менш важливим є вибір лінз до окулярів. Якщо оправу вибирають «більше для краси», то лінзи – «для здоров’я». Найперше при виборі лінз постає питання, з якого матеріалу вони виготовлені? Якому із них надати перевагу? Колись лінзи для окулярів виготовляли тільки зі скла. Такі лінзи називаються мінеральними. Через деякий час стали з’являтися пластикові (так звані полімерні) лінзи. Спочатку вони поступалися склу за своїми оптичними властивостями, легко дряпались і мали тільки одну перевагу над склом – вагу. Але прогрес не стояв на місці, і полімерні лінзи удосконалювалися з року в рік. За цей час виробники лінз змогли отримати матеріал, який анітрохи не поступається склу за оптичними характеристиками. Також були розроблені зміцнювальні покриття для полімерних лінз, які роблять їх настільки ж стійкими до подряпин, як і мінеральні.  Сьогодні у скла практично не залишилося переваг над пластиком: пластик легший, стійкіший до ударів, травмобезпечний.

При підборі лінз, як і при виборі оправ, важливо враховувати професійну діяльність. Потрібно обов’язково сказати лікарю, як, де і коли (пора доби, пора року) ви будете користуватися окулярами. Більш детально про лінзи ви можете дізнатися, перейшовши до розділу «Лінзи для окулярів».

Якщо є сумніви, найкраще прислухатися до порад  фахівців оптичного салону, які мають досвід і добре уявляють розмір і вигляд ваших окулярів у готовому стані. Вони завжди порекомендують такі лінзи, що будуть максимально підходити вам до конкретної оправи та відповідатимуть виписаному рецепту.