Лінзи для окулярів

При замовленні окулярів для корекції зору більшість людей  роблять вибір, зважаючи на форму оправи, її декор і вартість. При цьому всі забувають, що головне в окулярах є не тільки дизайн оправи, але і лінзи.

Підбір лінз прийнято довіряти офтальмологу. Переважно пацієнт не вдається в подробиці, з чого вони виготовлені, до якого типу належать і які в них інші характеристики. І даремно! Знати все про лінзи, які ви купуєте, дуже важливо!

Усі лінзи виготовляють зі скла або пластику. Яким матеріалам надати перевагу – читайте в розділі «Підбір оправ та лінз».

Щоб ваші окуляри виглядали естетично, потрібно вибрати відповідний дизайн лінз. За дизайном лінзи є сферичні, асферичні, біфокальні та прогресивні.

Сферичні лінзи найпоширеніші. Поверхні таких лінз утворені сферами. Можуть призначатися практично за будь-якими рецептами.

Асферичні лінзи. Поверхні таких лінз відрізняються від сферичних. Асферичні лінзи при рівних діоптріях мають меншу товщину і кривизну в порівнянні з сферичними. Окуляри з такими лінзами менше спотворюють (викривляють) зображення, особливо по краях, при боковому (периферичному) погляді.

Біфокальні та прогресивні лінзи актуальні для людей старше 40 років, коли починає проявлятися пресбіопія (вікова далекозорість).  З віком наші очі втрачають здатність фокусуватися на близько розташованих предметах, що змушує користуватися окулярами “для читання”. Але що робити, якщо при цьому людина погано бачить не тільки близькі, але і віддалені предмети? Тоді доводиться підбирати ще одні окуляри і постійно змінювати їх. Щоб спростити цей процес, були розроблені біфокальні лінзи. Ці лінзи мають спеціальний сектор трохи нижче від центру лінзи, що дозволяє бачити близько розташовані предмети в той час, як самі лінзи дозволяють дивитися в далечінь. З назви зрозуміло, що дані лінзи мають 2 фокуси: один для віддалених предметів, а інший для близьких.

Новітні технології дали змогу створити прогресивні лінзи – це лінзи, оптична сила яких змінюється поступово. На відміну від біфокальних лінз, у них немає різкої стрибкоподібної зміни оптичної сили, все відбувається плавно, без дискомфорту. Та й зовні ніхто не відрізнить ваші прогресивні лінзи від звичайних – зміна оптичної сили досягається за рахунок складної геометрії поверхонь, а не за допомогою додаткового сегмента, як у випадку з біфокальними лінзами. Окуляри з такими лінзами є дуже зручними для тих людей, які через свою діяльність повинні постійно переводити погляд з переднього плану на дальній.

Після того, як ми визначилися з дизайном, прийшов час вирішити який коефіцієнт заломлення повинен бути в нашої лінзи. Коефіцієнт заломлення полімерних (пластикових) лінз змінюється від 1.5 до 1.74. Чим вище коефіцієнт заломлення, тим лінза тонша, легша, міцніша і дорожча. Який коефіцієнт заломлення вибрати? Це можна вирішити відповідно до вашого рецепту і типу обраної оправи для окулярів. У цьому питанні варто покластися на поради працівників оптичного салону. Щоб стильно виглядати в своїх окулярах, пацієнту потрібно знати, що, залежно від оправи для окулярів, коефіцієнт заломлення лінзи теж може змінюватися. Наприклад, в пластиковій оправі товста лінза менш помітна, ніж в оправі на волосіні або в гвинтовий оправі. Тому для пластикової оправи можна вибрати коефіцієнт менший. Якщо ж у вас оправа на гвинтах, слід навпаки вибрати вищий коефіцієнт заломлення. Така лінза буде тонша і міцніша. В оправи, де лінзи кріпляться на гвинтах, їх бажано вибирати з сучасних надміцних матеріалів: полікарбонату або трайвексу. Такі лінзи настільки міцні, що витримують удари молотком і швидше зламається оправа, ніж лінза.

Якщо ви хочете, щоб окуляри служили вам довго, то потрібно обов’язково вибирати лінзи з покриттям. Хоча на даний час лінз для окулярів без покриттів практично не існує. Навіть найдешевша лінза матиме зміцнювальні покриття, що захищає її від подряпин.

Крім зміцнювальних покриттів, ще є багато інших.

Антирефлексне (антивідблискове, просвітлювальне) покриття дозволяє позбутися відблисків на лінзі. За рахунок цього підвищується прозорість лінзи. Антирефлекс дозволяє збільшити прозорість лінз на 10%. Відсутність відблисків зменшує стомлюваність ока. У темний час доби лінзи з антирефлексом дозволяють краще бачити за кермом.

Водо-, жиро- і брудовідштовхувальні покриття лінзи на дотик здаються слизькими, що дає можливість лінзам надовго залишатися чистими.

Варто зауважити, що в усіх сучасних лінзах використовують мультипокриття.  Наприклад, якщо ви замовляєте лінзу з антирефлексом, то можете бути впевнені, що зміцнювальні покриття від подряпин там теж є.

Сучасні дороговартістні лінзи мають покриття  Super High Vision. Воно має повний спектр властивостей: стійкість до подряпин, антирефлекс,  а також водо-, жиро- і брудовідштовхувальні властивості.

Захист від ультрафіолету (UV-захист). Ультрафіолетове випромінювання сонця шкідливе для наших очей і може стати причиною очних хвороб. Тому дуже важливо мати хороші сонцезахисні окуляри. Але сучасні оптичні лінзи теж захищають від ультрафіолету. Щоб бути спокійним за свої очі, варто вибирати лінзи з UV-захистом.

Фотохромні лінзи (в народі – «хамелеони»). Погодні умови можуть бути дуже мінливими.  Якщо сьогодні хмарно з проясненнями, без сонцезахисних окулярів занадто світло, а з сонцезахисними окулярами – занадто темно.  У такому випадку кращим рішенням стануть фотохромні лінзи. Наші очі постійно піддаються впливу зміни освітлення: сутінок, напівтемряви, яскравого штучного освітлення і сонячного світла. Фотохромні лінзи допомагають нашим очам пристосуватися до мінливого освітлення, звільнитися від напруги і за будь-яких обставин отримати чудовий зір і комфорт. Завдяки фотохромним лінзам ви отримаєте «двоє» окулярів в одній оправі. У приміщенні ці окуляри нічим не відрізняються від «нормальних» прозорих окулярів, у хмарний день лінзи будуть лиш трошки затемнятися. А як тільки з’являється сонце, лінзи затемнюються повністю. Ваші окуляри  “перетворюються” в сонцезахисні, зберігаючи необхідну вам корекцію зору.

Наші спеціалісти запропонують вам лінзи будь-якої складності, від простих і дешевих до високовартістних від світових брендів, таких як Essilor (Франція),  Hoya, Seiko (Японія), Carl Zeiss, Rodenstock (Німеччина), JZO (Польща).

  

 

І якщо вже економити, то на оправі, але не на лінзах. Зір – це наше здоров’я (не дарма перед придбанням окулярів в оптичному салоні вам обов’язково запропонують ще раз його перевірити). Якщо офтальмолог призначає певний тип лінз, потрібно прислухатися до його рекомендацій і обирати саме ці лінзи. Зрештою, коли лікар призначає нам ліки, ми йдемо в аптеку і купуємо їх. Ситуація з придбанням окулярів аналогічна.