Контактні лінзи та розчини

Контактні лінзи – це чудова альтернатива окулярам. Практично кожного, хто одягнув контактні лінзи, охоплюють позитивні  емоції. Хтось щасливий, що може чітко побачити листочок на дереві, а хтось милується собою, розглядаючи в дзеркалі своє обличчя без окулярів.

Переваги контактної корекції зору над окулярною:

 • контактні лінзи можна носити до 12 годин поспіль, не знімаючи;
 • можна сміливо займатися спортом;
 • не обмежують поле зору;
 • не запотівають;
 • не спадають з обличчя при активних рухах.

Існують різні класифікації контактних лінз, наприклад:

 • за матеріалом, з якого вони виготовлені;
 • за частотою заміни (терміну носіння);
 • за режимом експлуатації (денний, гнучкий, пролонгований);
 • за дизайном(сферичні, торичні, мультифокальні);
 • за ступенем прозорості (прозорі, кольорові, декоративні).

Загалом контактні лінзи поділяються на дві великі групи:

 • м’які контактні лінзи;
 • жорсткі контактні лінзи.

М’які контактні лінзи є двох видів:

 • гідрогелеві лінзи;
 • силікон-гідрогелеві лінзи.

Для всіх цих груп лінз необхідне використання спеціальних розчинів, які допоможуть зберегти їх в належному стані і вплинути на якість щоденного бачення.

Ретельний, а головне, правильний догляд за контактними лінзами відповідає за:

 • безпечне носіння їх на очах;
 • якість чіткості зору;
 • швидкість накопичення білкових відкладень на поверхні;
 • якісне очищення;
 • рівень  зволоженості;
 • відсутність алергічних реакцій, подразнень.

Тому контактні лінзи не можна розглядати окремо від розчинів, ферментних очисників, крапель, аксесуарів. Все це єдина система, яка дозволяє нашим очам повернути чіткість зору, а нам впевненість у собі.

Ми пропонуємо Вашій увазі перелік контактних лінз, які є в наших салонах оптики.                

         Контактні лінзи компанії Bausch and Lomb

Компанія-виробник контактних лінз Bausch+Lomb пропонує нові контактні лінзи Ultra, створені спеціально для епохи цифрових технологій і для активних користувачів гаджетів. Лінза Bausch+Lomb Ultra – це інноваційна силікон-гідрогелева контактна лінза з плановою заміною через місяць, виготовлена за передовою технологією. Це сучасна ультра-тонка, ультрадихаюча та ультразволожена контактна лінза, розроблена для комфортної роботи за комп’ютером.

Контактні лінзи Optima FW

Контактні лінзи Optima FW – лінзи з тримісячною періодичністю заміни. Перевагою контактних лінз Optima FW є, насамперед, їх економічність. Лінзи Optima FW слід зняти в кінці дня, промити  розчином і помістити на ніч в контейнер.

Контактні лінзи PureVision 2

PureVision 2  – одні з найбільш тонких силікон-гідрогелевих контактних лінз, доступних на ринку. Завдяки технології ComfortMoist поверхня лінзи рясно зволожена, що забезпечує високу комфортність протягом усього дня. Незважаючи на виняткову тонкість, лінзи дуже зручні у користуванні. PureVision 2 призначені  для звичайного носіння зі зняттям на ніч.

Контактні лінзи PureVision 2  for Astigmatism призначені спеціально для людей з астигматизмом. Перевагою цих силікон-гідрогелевих лінз є, насамперед, поліпшені оптичні властивості, які оцінять передусім користувачі з недоліком контрастної чутливості, що може проявлятися нечітким зором в умовах слабкого освітлення.

PureVision MultiFocal призначені для корекції пресбіопії, або вікової далекозорості. Ці лінзи полегшують фокусування зору на предметах, розташованих на середній відстані, і забезпечують дуже хороший зір вдалину.

Контактні лінзи Biotrue ONEday

Biotrue ONEday є одноденними контактними лінзами від компанії Bausch and Lomb. Вони натхненні внутрішнім середовищем людського ока й імітують його природні властивості. Завдяки цьому носію надається комфорт протягом усього дня і гідратація необхідна для оксидації рогівки. Для створення лінз Biotrue ONEday був використаний HyperGel матеріал, що поєднує в собі якості класичного гідрогелю і силікон-гідрогелю – високий вміст води і значна проникність кисню. Лінзи  залишаються приємно вологими і зберігають відмінні оптичні властивості на весь час знаходження на очах.

Контактні лінзи SofLens -38

Контактні лінзи SofLens 38 – місячні лінзи. Їх не слід залишати на очах під час сну, в кінці дня їх потрібно зняти, очистити і помістити на ніч в контейнер з розчином. SofLens 38 містять 62% полімеру Polymacon A і 38% води.

SofLens Toric (раніше відомі як SofLens 66 Toric) – контактні лінзи для корекції астигматизму високого ступеня. Вони призначені для денного носіння з періодом заміни 30 днів. SofLens Toric забезпечують високу гостроту бачення і завдяки тонким краям надають  носію відчуття комфорту на цілий день.

Контатктні лінзи SofLens Multifocal – місячні лінзи для денного носіння і корекції пресбіопії. Ці лінзи покращують зір на близькі, середні і далекі відстані без напруги очей. Йдеться про контатктні лінзи з якісного матеріалу, який є комфортним для ока.

 

Контактні лінзи Alcon

CIBA Vision у сфері догляду за зором належить до всесвітньо визнаних компаній. Вибір контактних лінз, розчинів і очних крапель дуже великий. До найбільш продаваних належить ряд контактних лінз Air Optix.

AIR OPTIX plus HydraGlyde – нові вдосконалені силікон-гідрогелеві МКЛ бренду “Air Optix” від компанії Alcon. AIR OPTIX HydraGlyde створені на основі двох запатентованих інноваційних технологій SmartShield і HydraGlyde, які створюють ультратонкий захисний шар на поверхні лінзи і таким чином забезпечують зволоженість і чистоту лінз протягом усього терміну експлуатації.

Air Optix Night & Day AQUA – силікон-гідрогелеві контактні лінзи першого покоління. Рекомендований термін носіння денний або безперервний до 30 днів. Найголовніша відмінна особливість лінз Air Optix Night & Day AQUA – найвищий показник проникнення кисню Dk/t-175, висока пропускна здатність кисню до рогівки ока (навіть більша ніж у сльози Dk/t-90), біасферичний дизайн – обидві поверхні асферичні.

Air Optix for ASTIGMATISM застосовуються для денного використання протягом 1 місяця.

AIR OPTIX AQUA MULTIFOCAL – мультифокальні силікон-гідрогелеві контактні лінзи . Рекомендований виробником термін носіння – 1 місяць при денному режимі або 7 днів (6 ночей) при безперервному.

AirOptix Colors – сілікон-гідрогелеві кольорові лінзи для зміни кольору як світлих, так і темних очей. Вони забезпечують не тільки красивий природний колір очей, але і винятковий комфорт при носінні. AirOptix Colors доступні в 9-ти кольорах. Завдяки тришаровій технології інтеграції пігменту в матеріал лінзи 3-in-1 COLOR TECHNOLOGY колір очей виглядає дуже природньо. Зовнішнє кільце пігменту підкреслює виразність очей. Середнє – визначає основний колір. Внутрішнє – додає яскравості та глибини.

Focus DAILIES AquaComfort Plus – нове покоління ультракомфортних одноденних лінз з унікальним ефектом потрійного зволоження. Щоденні лінзи Focus DAILIES AquaComfort Plus є ідеальним вибором як для новачків, охочих перейти від окулярів до КЛ, так і для вимогливих користувачів, які потребують високої якості зору при максимальному комфорті.

Контактні лінзи Cooper Vision

Силікон-гідрогелеві контактні лінзи Biofinity призначені для денного/безперервного користування протягом 1 місяця. Біофініті – лінзи третього покоління, виготовлені за унікальною технологією Акваформ, що пропускає більше кисню. Лінзи виготовлені із сучасного матеріалу Комфілкон А, що володіє ефектом природного зволоження. Геометричні характеристики (заокруглений край і постійний кут нахилу), асферичний дизайн забезпечують повне пристосування лінзи до ока.

Biofinity Multifocal – мультифокальні силікон-гідрогелеві контактні лінзи для корекції вікової далекозорості. Передова конструкція лінз Biofinity Multifocal містить кілька зон корекції зору, що дозволяє чітко бачити як на близьких, середніх, так і на далеких відстанях.

Biofinity Toric – силікон-гідрогелеві контактні лінзи для корекції астигматизму. Призначені для денного використання протягом 1 місяця чи продовженого використання протягом 2 тижнів.

ClearLux Premium — силікон-гідрогелеві контактні лінзи денного/подовженого використання протягом 1 місяця. Особливості лінзи: високий рівень проникнення кисню (Dk/t=86), високий рівень вологи — 56%, низький модуль пружності, захист від  УФ променів спектрів А і В.

Biomedics 55 Evolution — гідрогелеві лінзи, призначені для денного використання протягом 1 місяця. Головною особливістю конструкції лінз є унікальна система нейтралізації спотворення ока та сферичних спотворень лінз.

 

Компанія Johnson & Johnson Vision Care

ACUVUE OASYS with HYDRACLEAR Plus – силікон-гідрогелеві контактні лінзи денного або безперервного використання протягом 2 або 1 тижня відповідно. Лінзи розроблені за технологією нового покоління Hydraclear Plus, у якій поєднується матеріал, що пропускає достатньо кисню, та сучасні зволожувальні агенти. Мають найвищий рівень УФ-захисту серед усіх видів КЛ (100% від UVB-променів та 96,1% від UVA-променів).

ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM – силікон-гідрогелеві контактні лінзи для корекції астигматизму. Лінзи денного чи безперервного використання протягом 2 або 1 тижня відповідно.

Для всіх цих груп лінз необхідне використання спеціальних засобів, які допоможуть зберегти їх в належному стані і вплинути на якість щоденного бачення.

Ретельний, а головне, правильний догляд за контактними лінзами відповідає за

 • безпечне носіння їх на очах;
 • якість чіткості зору;
 • швидкість накопичення білкових відкладень на поверхні;
 • якісне очищення;
 • рівень  зволоженості;
 • відсутність алергічних реакцій,подразнень.

Тому контактні лінзи не можна розглядати окремо від розчинів, ферментних очисників, крапель, аксесуарів. Все це єдина система, яка дозволяє нашим очам повернути чіткість зору, а нам впевненість у собі.

Найпопулярніші розчини для зберігання контактних лінз

ReNu MultiPlus — багатоцільовий розчин, призначений для ополіскування, очищення, видалення поверхневих і глибоких відкладень, дезінфекції та зберігання всіх видів м’яких контактних лінз. Режим використання щоденний. Випускається у флаконах об’ємом 120, 240 і 360 мл.

 Biotrue — багатофункціональний розчин, призначений для ополіскування, очищення, дезінфекції, видалення відкладень, зволоження і зберігання всіх видів м’яких контактних лінз. Режим використання щоденний. Випускається у флаконах об’ємом 60, 120 і 360 мл. Містить гіалуронову кислоту.  Biotrue має оптимальну кислотно-лужну рівновагу, яка відповідає pH слізної рідини. Він підтримує природний стан очей і оптимально активує подвійну систему дезінфекції.

Biotrue drops — очні краплі для зволоження всіх видів м’яких контактних лінз, включаючи силікон-гідрогелеві. Режим використання щоденний, 1-2 рази на день. Краплі випускаються у флаконах об’ємом 10 мл. Діюча речовина препарату — 0,24% гіалуронова кислота. Цей компонент має потужні зволожувальні і регенерувальні властивості. Він підвищує в’язкість слізної рідини і миттєво прибирає відчуття сухості очей. Разом з тим гіалуронова кислота загоює мікротравми рогівки, які можуть з’являтися при носінні контактних лінз.

OptiFree Express — багатофункціональний розчин, призначений для ополіскування, очищення, дезінфекції, зволоження, видалення відкладень і зберігання всіх видів м’яких контактних лінз. Режим використання щоденний. Випускається у флаконах об’ємом 60, 120 і 355 мл. Підходить людям з чутливими очима.

Unica Sensitive — універсальний розчин, призначений для зволоження, ополіскування, очищення, дезінфекції, видалення відкладень і зберігання всіх видів м’яких контактних лінз. Режим використання щоденний. Випускається у флаконах об’ємом 100 і 350 мл. Містить гіалуронову кислоту.  Unica Sensitive не викликає подразнення, дискомфорту і алергічних реакцій. Тому засіб можна рекомендувати при підвищеній чутливості очей і схильності до алергічних реакцій.

HyCare –  підходить для догляду за всіма видами лінз, у тому числі силікон-гідрогелевими. Офтальмологи рекомендують Hy-Care пацієнтам з підвищеною чутливістю очей. Розчин Hy-Care імітує рН сльози, не викликає подразнень і алергічних реакцій, тому що дезінфікує м’яко й береже тканини ока.

All In One Light — багатофункціональний розчин для oчищення, промивання, дезінфекції, зволоження і зберігання всіх типів м’яких контактних лінз. Покращує переносимість контактних лінз. Термін зберігання з моменту розкриття 3 місяці. Мінімальний час дезінфекції 4 години.

Comfort Drops- зволожувальні і змащувальні краплі для комфортного носіння контактних лінз. Використовуються для зняття подразнення очей, викликаного тривалою роботою за комп’ютером, багатогодинним переглядом ТБ, потраплянням в очі пилу, пилку чи будь-яких інших сторонніх часток. Використовуючи Sauflon Comfort Drops, ви збільшуєте час комфортного перебування в лінзах до 6 годин. Спосіб застосування Comfort Drops: за необхідності закапуйте в очі по 1–2 краплі. Протягом декількох секунд відбувається насичення лінз та очей вологою. Ефект триває до 6 годин.

Reset — це безконсервантні краплі подвійної дії, які використовуються безпосередньо під час носіння контактних лінз. Вони зволожують та очищують усі типи контактних лінз, водночас змащуючи рогівку очей. Отже, краплі Reset забезпечують ідеальний та тривалий комфорт носіння контактних лінз. Краплі Reset полегшують симптоми дискомфорту, пов’язаного з тривалим часом носіння лінз і  відновлюють рівновагу взаємодії між контактними лінзами, сльозовою плівкою і поверхнею рогівки.

REGARD – новий інноваційний розчин для м’яких контактних лінз. Він має унікальну формулу REGARD і OxyChlorite, яка покращує дезінфекцію лінз і не затримує кисень для більш комфортного використання. REGARD не містить консервантів і рекомендований для людей з чутливими очима. При кожному використанні він зменшує відкладення залишків білків на контактних лінзах.

Record 7.30 –  швидкий та безпечний розчин для контактних лінз, який забезпечує 7 важливих функцій повного режиму догляду за лінзами за рекордно мінімальний час – 30 хвилин. Очищує,  дезінфікує,  видаляє білкові залишки, зберігає, промиває, зволожує, змащує.

Elite Cleaner – це новий мийний розчин, який італійська компанія Vita Research розробила спеціально для поглибленого чищення усіх типів контактних лінз. Використання мийного розчину Elite Cleaner призводить до видалення навіть застарілих відкладень з лінз за 30 секунд! Ось скільки часу знадобиться, щоб видалити 100% бруду з поверхні будь-яких контактних лінз. Використайте декілька крапель даного засобу для кожного боку контактної лінзи і потріть її протягом 30 секунд. І лінза продезінфікована.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ! Мийний розчин Elite Cleaner розроблено виключно для використання з контактними лінзами. Запобігайте його безпосереднього контакту з очима. Отже, після використання Elite Cleaner необхідно обов’язково промити контактні лінзи звичайним багатоцільовим розчином.

 

Кваліфіковані працівники оптичного салону допоможуть вам зробити правильний вибір контактних лінз і розчинів. Підтримуйте контакт з лікарем, дотримуйтесь всіх правил носіння лінз та їх зберігання, і ваші очі віддячать вам відмінним зором.