Що варто знати офісним працівникам про окуляри?

Людям, які тривалий працюють за комп’ютером, або з документами рекомендовано носити спеціальні офісні окуляри. Які особливості цієї оптики?

Офісні лінзи призначені для комфортної роботи на близьких та середніх відстанях (до 3-4 метрів). Таку оптику не варто використовувати поза приміщенням та під час водіння автомобіля.

Основні переваги офісних лінз:

  • широке поле для близьких та середніх відстаней;
  • комфортне читання під час роботи з документами та за комп’ютером;
  • можливість працювати без перевантаження більш тривалий час.

Напевно багатьом знайомі симптоми, які з’являються після багатогодинної роботи за комп’ютером. Очі швидко втомлюються, особливо проблема посилюється, якщо в людини прогресує далекозорість.

Окуляри для читання підбираються для стандартної відстані 30-40 см, в залежності від росту людини та відстані до робочого столу. Якщо говорити про комп’ютерне робоче місце, то екран монітора знаходиться на відстані 60-90 см, а клавіатура на 40-60 см. Якщо людина використовує для роботи за комп’ютером окуляри для читання, неминуче перенапружуватиметься зорова система очей.

Є два шляхи вирішення цієї проблеми. Перший можна використати у випадку, якщо людина досить добре бачить монітор комп’ютера й без окулярів, але потребує оптики для читання. Тоді можна підібрати оправу для окулярів так, щоб оптика не заважала дивитися на монітор. Іншими словами, оправа повинна бути низької посадки, що дозволяло б носієві дивитися поверх окулярів.

Якщо ж у людини є проблеми із зором під час роботи за комп’ютером – потрібні окуляри для роботи з більш слабкими значеннями рефракції. В такому випадку варто вибирати другий шлях вирішення проблеми – замовити окуляри з офісними лінзами, в яких є дві робочі зони: верхня – для роботи за комп’ютером, нижня – для читання.

Важливо зауважити, що завдяки окулярам з офісними лінзами створюється робоча зона чіткого зору на відстані від 30 см до 1,5-3 метрів, на відміну від окулярів для читання, в яких зони чіткого зору обмежені 30-50 см.