СПРИЙНЯТТЯ КОЛЬОРУ

Людське око здатне розрізняти всього сім кольорів – це червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій і фіолетовий. Всі решта прийнято вважати відтінками.

Колір має хвильову енергетичну природу.  А значить – ми відчуваємо його, найчастіше – це відбувається несвідомо. Нерідкими є випадки, коли сліпі люди, відчуття яких надзвичайно загострені, щоб компенсувати відсутність зору, здатні розрізняти кольори через дотик. Це фактично доводить, що на наш мозок щодня впливають енергії різних кольорів, які ми бачимо і відчуваємо – колір стін вашої кімнати може вплинути на настрій, апетит, концентрацію і натхнення, колір сорочки співрозмовника на ваше до нього ставлення, тощо. Так само ваша власна кольорова гама і ті кольори, які ви обираєте для свого одягу, впливають на оточуючих вас людей. А головне – на вас!

Червоний. Можливо, перший помічений людиною колір. Це найбільш емоційно насичений колір.  Теплий, подразнюючий і одночасно стимулюючий мозок та кровообіг. Червоний справді піднімає тонус організму, надає нам енергії, а почуттям – новий заряд.  До того ж, червоний дуже «навантажує» очі.

Жовтий. Ваша перша асоціація – сонце, хіба не так? Чакра сонячного сплетіння має саме жовтий колір. Тому жовтий пробуджує в нас енергію і оптимізм. Але якщо з жовтим переборщити, ви почнете відчувати занепокоєння та безпідставну, як вам може здатися, тривогу. До речі, найтривожнішим для нашої психіки, попереджувальним про небезпеку є сполучення жовтого з чорним. Небезпечні тварини часто мають такий окрас – згадайте ос та тигрів.

Помаранчевий – найактивніший стимулятор енергії, а від того й апетиту. Цей колір стимулює мозкову діяльність таким чином, що навіть сита людина відчуває постійне бажання щось пожувати.

Зелений. В залежності від того, який відтінок в ньому переважає – теплий жовтий чи холодний синій, зелений колір збуджує або заспокоює. Він дає нам відчуття спокою і допоможе адаптуватися до незнайомих обставин. Він лікує розладжену нервову систему і несе заспокоєння.

Блакитний. Наші очі бачать його як колір, благополуччя та стабільності. Це колір прохолоди і деякої пасивності. За фен-шуєм – це колір творчості та індивідуальності. Також блакитний є втіленням духу .

Фіолетовий. Це колір емоцій. Надмірно цей колір застосовувати не можна, він дуже тяжкий для сприйняття.

Синій. Синього так багато на нашій планеті і він має дуже важливе значення для нас.  Синій колір стимулює мислення. Це хороший колір для класних кімнат або студій. Він несе позитивну дію на сприйняття людини, але синє випромінення, яке знаходиться практично у всьому, тому що його, як і ультрафіолет, випромінює сонце, несе негативну дію.