Як вибрати лінзи для окулярів?

Безумовно, першим кроком при виборі окулярних лінз має бути візит до лікаря-офтальмолога, який після відповідного огляду випише Вам рецепт на окуляри. Потім Ви йдете в оптику, обираєте красиву, модну оправу з урахуванням рецептурних даних. Після цього найважливіше – вибір окулярних лінз: правильно підібрані лінзи забезпечать не лише комфорт для Ваших очей, а й значною мірою вплинуть на Ваш зовнішній вигляд.

Наша мережа салонів “ОПТИКА” допоможе Вам зробити правильний вибір.

Отже, спершу визначимося з матеріалом лінз. Сучасні окулярні лінзи можна розділити на дві великі категорії: мінеральні (скло) і полімерні (пластик). Наразі ринкова тенденція є такою, що високотехнологічні полімерні матеріали повсюдно витісняють традиційні мінеральні лінзи. Єдиною беззаперечною перевагою мінеральних лінз над полімерними залишається їх стійкість до подряпин, проте скло – це завжди скло: цей матеріал є крихким, він б’ється, від нього відколюються осколки, а це означає, що він є травмонебезпечним, особливо для дітей. Саме тому скляні лінзи не рекомендовано встановлювати в дитячі окуляри. Крім того, скло є значно важчим, ніж будь-який пластик, що також важливо, особливо у разі тривалого або постійного носіння окулярів.

Полімерні лінзи за оптичними властивостями не поступаються своїм скляним попередникам, а великий вибір матеріалів цієї групи у поєднанні з широким спектром функціонально-додаткових покриттів неодмінно порадує споживача. При виборі лінз слід звернути увагу на коефіцієнт заломлення (індекс) у полімерних лінзах (1.5; 1.56; 1.6; 1.67; 1.74). Чим вищим є індекс, тим лінза є тоншою, легшою, міцнішою й дорожчою. Якщо Ваші рецептурні дані не перевищують +/- 2,00-3,00 діоптрії, то можна обмежитися лінзами з коефіцієнтом від 1,5 до 1,6. Людям при середніх діоптріях від +/- 3,00 до +/- 6,00 краще вибрати індекси 1.6; 1.67; 1.74, понад +/- 6,00 діоптрій – 1.74.

Окуляри для читання або для далини, які мають лише одну оптичну зону, називають однофокальними, вони можуть мати сферичний або асферичний дизайн лінз. Асферичні лінзи, на відміну від традиційних, сферичних, є тоншими, легшими і більш плоскими, що дозволяє зменшити, або повністю усунути викривлення по краю лінзи і за рахунок цього збільшити поле зору. Також асферичні лінзи візуально практично не викривляють очі користувача для оточуючих, в них він бачить предмети практично в натуральну величину (при (-) не зменшують, а при (+) не збільшують).

Традиційні низькоіндексні (1.5) лінзи можуть бути як з антивідблисковим (AR) покриттям, так і без нього. Якщо є така можливість, то, звичайно ж, варто віддати перевагу лінзам з антивідблисковим покриттям, яке підвищує чіткість зображення та усуває відблиски – відображення предметів на поверхні лінзи. При досить тривалому носінні окулярів, такі лінзи неодмінно знизять відчуття втоми Ваших очей і підвищать Вашу працездатність. Всі лінзи з АR-покриттям мають зміцнюючі покриття, і багато з них мають захист від шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Крім того, оптичні компанії пропонують лінзи з покриттями з водо-, жиро- та брудовідштовхувальними й антистатичними властивостями, а це значно полегшує догляд за лінзами та забезпечує їхню чистоту протягом тривалого часу.