Цікаві факти про людський зір

Важко переоцінити роль зору. Доведено, що людина отримує більше 90% інформації за допомогою очей, саме тому різниця стає величезною між поняттями «бачити життя на всі 100%» і «просто бачити». При цьому одним з найскладніших в нашому організмі є орган зору. І ним керують досить швидкі м’язи – людське око може здійснювати близько 120 рухів-коливань за одну секунду, а також якщо Ви просто сфокусували свій погляд в одній точці. Ці та безліч інших цікавих фактів впливають на здатність бачити.

5 важливих фактів про людський зір

  1. Розмір має значення.У нормі очне яблуко кожної здорової людини має майже завжди однакову вагу 6-7 грам. Розмір його також статичний, він становить 24 мм. В цьому показнику у здорових людей різниця варіюється лише в частках міліметра. Також від розміру ока залежить і якість зору. Так, якщо він менше норми, спостерігається далекозорість, або гіперметропія. У зворотному випадку – короткозорість (міопія).
  2. Дивимося очима, а бачимо «розумом».Людські очі є «провідником» інформації, яку аналізує наш мозок. При цьому мозок завжди коригує сприйняті нами образи. Багато хто знає про те, що зображення в дійсності проектується «вверх ногами» на сітківці, а наш мозок переводить його в нормальне положення. В цьому дуже легко переконатися, якщо одягти окуляри, які перевертають картинку, то через деякий час наш мозок пристосується, і дана ілюзія зору зникне. А також, крім цього у кожної людини в очах присутні так звані «сліпі плями» – нечутливі до світла області сітківки. Щоб їх виявити, просто проведіть експеримент. Закрийте праве око, потім лівим подивіться на хрестик, який обведений колом. Спробуйте наблизитись до монітора, не зводячи з нього свого погляду. Хрестик зліва в певний момент зникне. Але якщо дивитися двома очима, наш мозок «нейтралізує» цей ефект, використовуючи інформацію, яка надходить від іншого ока.
  3. Очам необхідна свобода.На розвиток короткозорості сильно впливає обмеження простору. Часто жителі великих міст не мають потреби дивитися вдалину, так як всі об’єкти і так знаходяться досить близько. А от в сільській місцевості більше відкритого простору, а значить, людина частіше тренує свої очі, переводячи погляд з тих об’єктів, які розташовані далеко, на ті, які знаходяться прямо перед ним. Тому батькам варто більше звертати увагу дітей на предмети, які розташовані далеко, інакше дитячий світ звузиться до зошита, яка лежить на столі і комп’ютерного монітора, а також підвищиться ризик порушень зору.
  4. А Ви давно відвідували лікаря-офтальмолога?Нещодавно було проведено дослідження, яке було покликано оцінити ставлення людей до важливості перевірки їх зору. У ньому взяли участь близько шести тисяч респондентів з різних країн. В ході даного дослідження були отримані досить цікаві факти про людський зір. Всього 53% учасників одного разу, та все-таки проходили перевірку у лікаря-офтальмолога, інші вважають, що в цьому немає ніякої потреби. 45% опитаних сказали, що вони бачать на прийнятному для себе рівні, і вони вважають, що у них абсолютно здорові очі. При цьому 79% респондентів відзначили те, що поліпшення зору дало б їм можливість займатися спортом, ефективніше справлятися з їх роботою і в цілому підвищити якість життя.
  5. Бережи свої очі змолоду!Навіть враховуючи всі досягнення в розвитку такої науки, як офтальмологія, на сьогоднішній день неможлива повна пересадка людського ока від одного пацієнта до іншого. А обумовлено це тим, що наш зоровий апарат дуже тісно пов’язаний з головним мозком, таким чином в ході даної операції не можна відновити нервові закінчення. Медицина на даний момент досягла можливості трансплантації лише окремих частин очі – кришталика, рогівки, склери та інші.

Профілактика – запорука здоров’я!

Наведені вище факти про людський зір змушують все-таки задуматися про здоров’я власних очей. Щоб не просто констатувати наявні порушення, але і оцінити стан організму в цілому, необхідна повна діагностика зору